O nas

Jesteśmy szkołą języka polskiego dla obcokrajowców, z siedzibą w Warszawie. Prowadzimy kursy dla przyszłych nauczycieli języka polskiego jako obcego.
Szkoła została założona w 2007 roku i od razu z sukcesami zaczęła funkcjonować na warszawskim rynku. Naszymi pierwszymi klientami zostały Ambasady Wielkiej Brytanii i Francji.
Przez następne lata grono naszych szacownych klientów powiększyło się o kolejne placówki dyplomatyczne, które z chęcią korzystały z naszych usług.
Zaufały nam także Ambasady Norwegii, Niemiec, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Hiszpanii, Angoli.
Posiadamy własne, autorskie materiały, przygotowane specjalnie dla dyplomatów, dlatego też od wielu lat prowadzimy imersje językowe dla placówek dyplomatycznych na terenie całej Warszawy.
Owocnie współpracujemy nie tylko z ambasadami, ale również dużymi firmami, takimi jak Santander, Compensa, Nike, Air France, Bricoman, Orange, Merck, Carrefour, CaixaBank oraz międzynarodowymi stowarzyszeniami i wieloma izbami handlowymi, np. Niemiecką, Hiszpańską, Francuską, Holenderską.
Jesteśmy członkiem i organizatorem kursów dla IWG – International Women’s Group of Warsaw.
Od wielu lat z naszych usług korzysta także Syrena Association, organizacja zrzeszająca żony dyplomatów.
Swoje zadowolenie wyraża również wielu klientów indywidualnych, którzy odbyli u nas swoje kursy.
Liczne pozytywne opinie dotyczące Szkoły języka polskiego – Lingua Polonica, potwierdza szereg rekomendacji, które można znaleźć na stronie internetowej szkoły oraz w serwisie google.
Dzięki autorskiej metodzie nauczania, wykwalifikowanej kadrze i odpowiednio dobranym materiałom, jesteśmy w stanie skutecznie nauczyć języka polskiego.
Lekcje prowadzone są w języku polskim, dlatego nasi klienci szybko zaczynają posługiwać się językiem, a pozyskana wiedza pozwala im radzić sobie podczas realizowania zadań zawodowych oraz w życiu codziennym.
Cechuje nas elastyczne podejście do organizowania zajęć lekcyjnych. Jesteśmy w stanie dostosować się do potrzeb, możliwości i oczekiwań naszych klientów.
Wszyscy nauczyciele mają wyższe wykształcenie, przygotowanie w kierunku nauczania obcokrajowców i są doświadczonymi metodykami języka polskiego jako obcego.
Nasi nauczyciele zawsze dokładają wszelkich starań, aby spełniać stale rosnące potrzeby klientów. Dostosowują się do ich wymagań i oczekiwań.
Nasze metody pracy można sprawdzić i ocenić podczas bezpłatnej lekcji próbnej. W każdej sytuacji służymy pomocą naszym studentom i jesteśmy dumni z ich sukcesów.
Cieszymy się, że szybko zaczynają komunikować się po polsku.
Obsługiwaliśmy największe zagraniczne banki np. Bancaja, Banco Popular, CaixaBank, Intesa
Sanpaolo i wiele innych. Naszymi klientami były znane kancelarie adwokackie.
Nasze usługi doceniło wiele znanych firm np. Nike, Play, France Telecom, Air France, Business France, Bricoman.
Od kilkunastu lat przygotowujemy i prowadzimy autorskie kursy profilowane dla tak znanych firm farmaceutycznych jak Merck.
Bierzemy udział w świętach narodowych i spotkaniach izb handlowych. Pomagamy ambasadorom w przygotowaniu się do złożenia listów uwierzytelniających , do spotkań z polskimi władzami, do wystąpień publicznych, a prezesom w przygotowaniu się do przemówień i spotkań z pracownikami.